Perdelerinizin güzel kokması için ipuçları!

Perdelerinizin güzel kokması için ipuçları!

Perdelerin Güzel Kokması İçin Ne Yapmalıyız?

Evimizin bütünlüğünü sağlayan şık görünümleriyle odalarımıza renk katan perdelerimizin her pencereyi açtığımızdaki dışarıdan gelen egzoz, duman gibi kokulara maruz kaldığı maalesef günümüzde bilinen bir sorun. Peki, perdemizi bu kokulardan nasıl koruyabilir ve her zaman güzel kokmasını nasıl sağlayabiliriz?

Yıkadıktan Sonra Perdelerimin Kokusu Geçmiyor?

Perdelerinizi yıkarken kısa bir programda yıkattığınız zaman perdelerinizin kokusu maalesef değişmeyebilir. Burada dikkat eminiz gereken en önemli şey perdelerinizi yıkarken uzun yıkamaya atıp aynı zamanda kaliteli bir yumuşatıcı kullanmak.

Perdelerimin Kokusunu Geçirmek için Neler Yapmalıyım?

Piyasada birçok koku giderici deterjan ve yumuşatıcılar vardır. Siz de perdelerinizi yıkatmedan çnce size hangi koku en hoş geliyorsa onu tercih etmeyi aynı zamanda kaliteli bir deterjan almayı unutmayın bu sayede perdelerinizin kötü kokulardan arındığını görebileceksiniz.

Perdelerinizin sürekli temiz ve ferah bir kokuya sahip olmasını istiyorsanız eğer perdelerinizi düzenli yıkamanız bunun için çok önemli. Bazen kullandığımız deterjan kaliteli olmasına rağmen perdelerimiz yıkattıktan sonra güzel kokmayabilir o zaman sorun çamaşır makinenizde olabilir. Makine temizleyici ürünler kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Perdemi Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu soru için ayrıntılı olarak bilgilendirdiğimiz başka bir yazımız olmakla birlikte dikkat etmeniz gereken perdenizin kumaşını bozmayacak, yıpratmayacak ve rengini soldurmayacak bir deterjan seçerek perdelerinizi ıslak bir şekilde asmalısınız.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart